מפעלים גדולים – שומרים על איזון בין מלגזה לבין מחסנאים

בשונה מאופניים חשמליות, בתחום המלגזות זה הולך כך-  מפעלים גדולים נפתחים בשנים האחרונות בישראל כמעט חדשות לבקרים. עם תעשיה שרק הולכת ומתפתחת, ועם תחומי עיסוק רבים מאוד במגוון רחב של אזורים בארץ, ממש לא מפתיע לגלות שגם הצורך בקבלת פתרונות לוגיסטיים רק הולך ומתחדש אצל אנשי המקצוע השונים. ואכן גם בעולמות ההייטק וגם בעולמות תעשיית המזון והפארמה יש דרישה לקבל פגישה פתרונות שינוע והרמה של סחורה. חברות מומחיות בתחום מאפשרות לכם להזמין את המוצרים החדשים והחדישים ביותר בתחום, וכך לייצר סטנדרט עבודה ברמה הכי גבוהה שיש בכל פעם מחדש. כלומר, אם אתם מנהלים של מפעלים גדולים, האינטרס שלכם יהיה תמיד לשמור על האיזון העדין שבין כמות המחסנאי לבין כמות העובדים בצוות שלכם ועל בסיס האיזון הזה לשפר את קצב העבודה שלכם.

בכל צוות מחסנאים – צריך לפחות מלגזן אחד

הרעיון שעומד מאחורי שילוב של כלי הרמה ושינוע כמו מעלונים או מלגזה, הוא היכולת לייצר איזון בין אנשי הצוות בעלי רישיון הנהיגה מיוחד לבין המחסנאי מה רגילים שמבצעים את עבודת הליכוד ואיסוף הסחורה הידנית. כמעט לא קיים מחסן שבו אין מחסנאים רגילים, פשוט מפני שיש עבודות שאותן אי אפשר להחליף במכונות. בוודאי כאשר יש לכם סחורה רגישה מאוד או כאשר אתם נדרשים לנהל תהליכי עבודה מאוד גדולים ומורכבים ויש לכם קושי לשמור על סביבת העבודה בטוחה ובריאה לכל אחד ואחת מאנשי הצוות שלכם.

לצד כלי הרמה אחרים, המלגזה נותנת את התמיכה המתאימה לעבודה

הרציונל מאחורי התכנון של סביבת העבודה שלכם חייב תמיד להיות השילוב שבין כוח האדם האנושי לבין המכונות שמשפרות את קצב העבודה שלכם. ועל כן, לצד פתרונות הרמה בסיסיים כמו מעלוני שינוע, צריך לרכוש מלגזה אחת לפחות לכל צוות, ולאפשר לעצמכם לנהל את הצוות על בסיס שילוב כוחות מושלם בין הצרכים של אנשי הצוות השונים. זוהי משימה שדורשת זמן לתכנון, וכדאי להשקיע כמה שיותר מאמצים בשביל להבטיח שאתם מצליחים לייצר חוויה את עבודה טובה ובטיחותית יותר. אז אם בחרתם אופניים חשמליים או מלגזה, עשו בחירה נכונה.

דילוג לתוכן