כיצד ניתן באמצעות האופניים החשמליים להתנייד בחופשיות, באלגנטיות ובנוחות בעיר?

אופניים חשמליים מאפשרים להתנייד בחופשיות, באלגנטיות ובנוחה בנסיעה בעיר וכן להגיע ממקום אחד למקום אחר, כל זאת מבלי הצורך להוציא את הרכב מהחניה. לאלו שהחליטו ללכת ולרכוש את הזוג אופניים חשמליים הבא שלהם, כדאי שתדעו כי יש שפע של דגמים ומותגים של אופניים חשמליים עם יכולות רבות ושונות. אך חשוב לומר כי סוג המנוע ועוצמת המנוע משפיעים על יכולות הביצועים של האופניים החשמליים, אך גם למיקום המנוע יש השפעות על הביצועים ועל נוחות הנסיעה.

כיום, אנו רואים את האופניים החשמליים הרבים בכל כביש ורחוב שהביאו את המהפכה התחבורתית האורבנית של שמירה על איכות הסביבה. ואכן, מי שהחליט על רכישת אופניים חשמליים מתקפלים או אופני הרים ורוצה ליהנות מאופניים חשמליים איכותיים, אמינים ובטיחותיים במחיר אטרקטיבי חשוב שיעשה זאת לאחר התייעצות עם מומחים מהתחום, ניתן למצוא אותם בגוגל. בנוסף, אופניים חשמליים מאפשרים ניידות נוחה ומהירה לנסיעה בעיר וכן מסייעים להגיע ממקום אחד למקום אחר, כל זאת מבלי הצורך להוציא את הרכב מהחניה. לאלו שהחליטו ללכת ולרכוש את הזוג אופניים חשמליים הבא שלהם, כדאי שתדעו כי יש שפע של דגמים ומותגים של אופניים חשמליים עם יכולות רבות ושונות. אך חשוב לומר כי סוג המנוע ועוצמת המנוע משפיעים על יכולות הביצועים של האופניים החשמליים, אך גם למיקום המנוע יש השפעות על הביצועים ועל נוחות הנסיעה.

חשוב לזכור, כי עוצמת המנוע על פי חוק המותר לשימוש באופניים החשמליים בארץ ישראל הוא 250 וואט- ולכן מומלץ לא להתפשר על מנוע בעוצמה פחותה מזו. אין ספק שיש להקפיד על מנוע מחברה אמינה ומוכרת. בנוסף לכך, חשוב לדעת שגם המיקום משפיע על היכולות והביצועים. המיקום היעיל ביותר בו המנוע של האופניים החשמליים, בפרט לאופניים חשמליים עם גיר- הוא מאחורי המושב, וכן באופניים חשמליים ללא גיר המיקום המומלץ למנוע הוא מתחת למושב.

האלמנט השני החשוב שצריך להקפיד עליו כאשר רוצים לרכוש אופניים חשמליים היא הסוללה. כדאי לדעת כי סוללת ליתיום קלה עם הספק גבוה מומלצת וטובה יותר מהשאר. אורך חיי הסוללה מושפעים לא רק מנתוני האופניים והנסיעה אלא גם ובעיקר ממשקל הרוכב. אחד האלמנטים החשובים שיש לבדוק כאשר קונים אופניים חשמליים הוא האחריות והשירות שנותנים על החלקים, הרכיבים השונים והמערכות השונות של האופניים החשמליים. מומלץ לבדוק שיהיה כתוב בבירור מי מספק  את האחריות והשירות לכל רכיב במקרה שיהיה צורך.

דילוג לתוכן